Borac i Zrinjski remizirali u derbiju kola, Peljto opravdao ukazano povjerenje

Na startu drugog dijela nakon duela Lukića i Jakovljevića domaći su tražili penal, ali Irfan Peljto je odmahnuo rukom

Sa utakmice u Banjoj Luci. FK Borac

22.10.2023

U derbiju 11. kola Borac i Zrinjski su podijelili bodove odigravši 0:0 u Banjoj Luci.

Zrinjski je bolje otvorio utakmicu, a prvu veliku priliku imao je Mario Ćuže u 14. minuti susreta kada je pogodio stativu.

Nakon toga je uzvratio Borac. Prvo je Jurilj zaprijetio glavom u 18. minuti, a onda i Blagaić četiri minute kasnije.

Borac se u 30. minuti našao u problemima jer je zbog povrede van igre morao kapiten Srđan Grahovac. Na odmor se otišlo pri rezultatu 0:0.

Na startu drugog dijela nakon duela Lukića i Jakovljevića domaći su tražili penal, ali Irfan Peljto je odmahnuo rukom. Do kraja susreta nije bilo golova, pa su i jedni i drugi ostali dužni gledateljima pored malih ekrana, ali i onima na stadionu u Banjoj Luci.

Borac u narednom kolu dočekuje Široki Brijeg, dok će Zrinjski gostovati Posušju. "Plemići" će prije prvenstvene utakmice imati onu protiv Legije iz Varšave u okviru 3. kola Konferencijske lige.