Tok utakmice / Lihtenštajn - BiH 0:2

Utakmice u našoj grupi: Portugal - Slovačka 3:3, Island - Luksemburg 1:1

+10

13.10.2023

Poštovani čitatelji, dobrodošli na tekstualni prijenos utakmice kvalifikacija za Evropsko prvenstvo između Lihtenštajna i Bosne i Hercegovine.

Lihtenštajn - Bosna i Hercegovina 0:2 (Rahmanović 13', Stevanović 42')

FT: Kraj utakmice.

92' - Gazibegović mijenja Dedića.

90' - Devet minuta nadoknade.

87' - Džeko i Kolašinac su ustupili mjesta Bilbiji i Ćiviću.

77' - Dvostruka promjena u našem timu. Pjanić i Barišić idu van igre, a umjesto njih na terenu su Hadžiahmetović i Gojković.

70' - Rahmanović prijeti! Kolašinac je dobro centrirao sa lijeve strane, Rahmanović je bio najviši u skoku ali ide to preko gola.

65' - Šansa za Džeku! Iz teške pozicije je zahvatio loptu glavom, ali brani to Buhel uz mnogo muke.

60' - Džeko je otišao pred BH Fanaticose. Nakon razgovora kapitena i navijača, susret je nastavljen.

51' - I pred Bogom i pred svijetom zavjet ćemo dati. Nikad Bosna, nikom Bosna, neće robovati - pisalo je na paroli BH Fanaticosa.

50' - BH Fanaticosi su izazvali prekid meča. Ubacili su baklje na teren. Uzvikuju "Savez napolje".

46' - Počelo je drugo poluvrijeme.

HT - Kraj prvog poluvremena.

45+2' - Šansa za Džeku! Lijepo je Edin gađao suprotni ugao, ali ide to tik pored stative.

45' - Sedam minuta nadoknade. Podsjetimo, bio je onaj prekid na startu meča zbog bakljade i dimne zavjese naših navijača.

42' - GOOOOOOOOOOOOL! Miroslav Stevanović ponovo pogađa, Demirović je centrirao. Sada nema ofsajda.

35' - Nova prilika! Kolašinac je odlično centrirao sa strane, "spojio" Demirovića s golom, ali nije se najbolje snašao napadač naše reprezentacije i Augsburga.

31' - Šansa za BiH! Džeko je spustio centaršut Deidća, a Rahmanović šutira, no brani to Buhel.

23' - I Island je poveo protiv Luksemburga pogotkom Oskarsona.

21' - Portugal je poveo protiv Slovačke u okviru naše grupe golom Goncala Ramosa. Ukoliko Portugalci pobijede ovjerit će plasman na Euro.

20' - Ofsajd! Stevanović trese mrežu Lihtenštajna, dobro ga je uposlio Rahmanović. No, nakon gledanja VAR-a, poništen je gol našeg krilnog fudbalera.

17' - Redaju se prilike naše reprezentacije. Sada je Demirović šutirao, ali brani to Buhel.

15' - Nova šansa! Dedić je pronašao Džeku koji šutira pored gola.

13' - GOOOOOOOOOOL! BiH vodi, a strijelac je povratnik u reprezentaciju Amar Rahmanović!

Sve je krenulo od Dedića koji je probio po desnoj strani, dodao do Pjanića koji je uposlio Džeku. Lopta se od blok izblokirala do Rahmanovića koji postiže prvi gol za reprezentaciju.

12' - Bila je ovo dobra akcija bh. tima, ali je Rahmanović poslao presnažan završni pas za Demirovića.

10' - Naši fudbaleri imaju veliku podršku navijača u Vaduzu.

Koreografija BHFanaticosa. Screenshot / BHRT

9' - Zaprijetili su domaći. Volfinger je šutirao, ali ide to pored gola.

6' - Prva prilika za naš tim. Nakon centaršuta Pjanića sa desme strane pokušao je Džeko, ali bila je to teška pozicija za Edina.

4' - Nastavak susreta nakon trominutnog prekida.

2' - Prekid utakmice zbog bakljade naših navijača.

1' - Odmah korner, izborio ga je Džeko. Ubacit će Pjanić.

Sa večerašnje utakmice - Avaz

1' - Počela je utakmica!

0' - Naša reprezentacija ima veliku podršku navijača sa tribina Rajnparka u Vaduzu. Oko 4.000 navijača bodri "Zmajeve".

"Zmajevi" su već ranije upropastili kvalifikacije, ali preostale utakmice mogu iskoristiti kao uigravanje za martovske izazove i baraž izboren kroz Ligu nacija.

Selektori Konrad Funfstuk (Funfstuck) i Savo Milošević odredili su početne sastave za večerašnji duel na Rajnparku u Vaduzu. Inače, Miloševiću je ovo debi na klupi naše reprezentacije.

Lihtenštajn: Buhel, Malin, Vieser, Hofer, Volfinger, Luhinger, Sele, Buhel, Gopel, Notaro i Salanović.

BiH: Šehić, Kolašinac, Barišić, Hadžikadunić, Dedić, Cimirot, Pjanić, Rahmanović, Stevanović, Demirović i Džeko.

Na klupi naše selekcije ostali su: Vasilj, Pirić, Ćivić, Gazibegović, Menalo, Prevljak, Varešanović, Bilbija, Gojković, Ziljkić, Hadžiahmetović i Hamulić.

Ovu utakmicu sudi Poljak Damijan Silvestržak (Sylwestrzak), a asistirat će mu Adam Kupsik i Adam Karasevič.