Tok utakmice / Zrinjski - Željezničar 2:1

Ovaj meč dolazi kao prilika za obje ekipe da prekinu rezultatsku krizu u domaćem prvenstvu

Sa utakmice u Mostaru. FK Željezničar

24.9.2023

Poštovani čitatelji, dobrodošli na tekstualni prijenos derbija 8. kola Premijer lige BiH koji se igra u Mostaru između Zrinjskog i Željezničara.

Zrinjski - Željezničar 2:1 (Jakovljević 78', Mišić 90+'/ Jašarević 31')

FT - Kraj utakmice.

90+' - GOOOOOOL! Bilbija asistira, a Mišić pogađa za preokret Zrinjskog.

80' - Prilika za goste! Nakon dugo vremena pokušaj fudbalera Željezničara, Jašarević je bio u šansi, ali ide to pored stative.

78' - GOOOOOOOL! Jakovljević je postigao gol, a onda ga burnu proslavio pred klupom Željezničara.

77' - Velika šansa za domaće! Jakovljević je uhvatio korner, šutirao je glavom, ali otišlo je to pored gola.

69' - Kakva prilika za Zrinjski! Bilbija je umakao odbrani Željezničara, dobro ispratio centaršut i šutirao, ali brani to golman "Plavih".

66' - Bašić uvodi i trećeg štopera. Kosorić je na terenu umjesto Alisona.

63' - Stativa! Bilbija je savladao Muftića, ali okvir gola spašava goste.

61' - Mekić je zaradio žuti karton kod gostiju.

59' - Mijenja i Rendulić. Kožulj je u igri umjesto Kiša.

57' - Nova izmjena kod gostiju, Drljo ide na mjesto Gasala.

53' - I Bilbija prijeti! No, ide to pored gola. Sve više šansi "Plemića".

49' - Velika šansa za Zrinjski! Kiš je šutirao nakon povratne lopte Jukića, ali blok je spasio goste.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme.

46' - Izmjene u oba tima. Hrvanović je zamijenio Malekinušića kod domaćih, dok je Željezničar napravio dvije izmjene. Turanjanin i Rustemović su u igri umjesto Ćosića i Štilića.

Sa utakmice u Mostaru. Screenshot / Arenasport

HT - Poluvrijeme u Mostaru.

45' - Prvi žuti karton na ovoj utakmici, zaradio ga je Alison.

43' - Sjajne šanse za Zrinjski! Prvo je Kiš uzdrmao prečku, a onda je Jukić zaprijetio, ali šut ide pored lijeve stative Muftićevog gola.

37' - Bilbija je imao slobodan udarac iz dobre pozicije, ali je šut završio u živom zidu.

31' - GOOOOOOOOOL! Mekić je centrirao, a Jašarević uz pomoć stative pogađa za vodstvo Željezničara.

27' - Prilika za Željezničar! Štilić je odlično centrirao, šutirao je Cocalić, ali Marić to odbija u korner.

25' - Šansom uzvraćaju i gosti! Alison je šutirao sa 20-ak metara, a Marić je to odbio u korner.

23' - Prilika za domaće! Jukić je zaprijetio, ali odbranio je to Muftić.

18' - Prvi korner za goste koji su se oslobodili startnog pritiska domaćih.

10' - Šansa za Zrinjski! Kiš je sada šutirao iz izgledne pozicije, ali Ćosić je to izblokirao i lopta ide u korner.

8' - Jakovljević je sada šutirao, ali lopta od blok ide u naručje Muftića.

3' - Očekivano početni pritisak domaćina. Gosti stoje iza lopte.

1' - Počela je utakmica!

Ovaj meč dolazi kao prilika za obje ekipe da prekinu rezultatsku krizu u domaćem prvenstvu. "Plemići" imaju dva vezana poraza, ali su u četvrtak senzacionalno savladali AZ nakon što su gubili s 0:3.

S druge strane, Željezničar je u seriji od tri poraza - od Veleža, GOŠK-a i dobojske Sloge.

Poznati su i početni sastavi za ovu utakmicu:

Zrinjski: Marić, Čanadžija, Ćorluka, Jukić, Kiš, Radić, Malekinušić, Ramić, Jakovljević, Tičinović, Bilbija.

Željezničar: Muftić, Galić, Cocalić, Dubačkić, Jašarević, Mekić, Ćosić, Amoah, Štilić, Gasal, Alison.

Ranije danas, ekipa Posušja je kao gost savladala Zvijezdu 09 rezultatom 2:0.