Tok utakmice / Sarajevo - Torpedo 1:2 nakon penala

Gruzijski predstavnik prošao dalje

Sa utakmice na Koševu - Avaz
+2

20.7.2023

Poštovani čitatelji, dobrodošli na tekstualni prijenos revanš utakmice prvog pretkola Konferencijske lige između Sarajeva i Torpeda.

Prvi susret ova dva rivala završen je rezultatom 2:2. Torpedo je dva puta vodio, a Sarajevo se dva puta vraćalo.

Sarajevo - Torpedo 1:1 (Ziljkić 12' / Giguri 90+1')

4' - Kabaljero pogađa i šalje Torpedo u drugo pretkolo.

4' - Beganović je promašio penal.

3' - Kobuladze koristi penal, Torpedo vodi sa 3:2.

3' - Avramovski siguran za Sarajevo.

2' - Manjgaladze je precizan sa bijele tačke, Torpedo vodi 2:1.

2' - Čataković pogađa za Sarajevo.

1' - Šergelašvili je bio siguran izvođač za Torpedo.

1' - Ikić ne pogađa, odbranio mu je Kljajić!

120' - Kraj produžetaka, gledat ćemo penale!

113' - Kjeremeh promašuje zicer sada! Izašao je napadač Sarajeva sam pred golmana Torpeda, ali loše šutira i lopta ide pored gola.

111' - Sve smo bliži penalima.

108' - Avramovski je šutirao sa distance, ali otišlo je to pored gola.

106' - Počeo je drugi produžetak.

105'  - Kraj prvog produžetka, nije bilo mnogo uzbuđenja.

105' - Buljubašić je zamijenio povrijeđenog Vrančića.

95' - Čataković je zakasnio na loptu Kjeremaha, bio je to opasan centaršut.

91' - Počeo je prvi produžetak.

90' - Kraj regularnih 90 minuta, gledat ćemo produžetke!

90+1' - Šok na Koševu, Gruzijci dolaze do izjednačenja u sudijskoj nadoknadi! Giguri je ostao sam i glavom je matirao Šahinovića.

87' - Aničić ustupa svoje mjesto Šerbečiću.

77' - Varešanović ide van igre, a na njegovo mjesto će Avramovski.

73' - Ponovo šansa za Sarajevo, Oliveira je šutirao ali golman Kljajić dobro interveniše.

68' - Izmjena u domaćem timu. Ikić mijenja strijelca jedinog gola Almedina Ziljkića.

+1

67' - Kakva prilika za Sarajevo! Vrančić je raspalio po lopti, ali je ona samo uzdrmala prečku.

64' - Velika šansa za Torpedo! Šergelašvili je izbio sam pred golmana Sarajeva, ali je u zadnji čas je reagovao Zeljković ispred Pantuslaija.

59' - Jelić Balta je pokušao sa distance, ali nije bio precizan fudbaler Sarajeva.

53' - Lijepo je prošao Vrančić, sjajno centrirao prema Oliveiri, ali Sandokadze je intervenisao. Drugi korner za Bordo tim.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme.

Sa utakmice na Koševu. N. Šaljić

HT - Poluvrijeme na Koševu, Sarajevo vodi u sjajnoj atmosferi golom Ziljkića.

45' - Dvije minute nadoknade.

45' - Kjeremah je bio u šansi! Glavom je šutirao nakon centaršuta Ziljkića, ali lopta ide tik pored stative gola Torpeda.

40' - Ziljkić na jednoj, a Pantsulaia na drugoj strani su dobili po žuti karton.

36' - Šteta. Sarajevo je imalo slobodan udarac iz odlične situacije, ali Ziljkić je loše šutirao.

30' - Varešanović je pokušao sa distance, ali ide to daleko od gola.

25' - Sjajna atmosfera na stadionu Koševo, više od 20.000 navijača je tu.

19' - Arabidze je izveo treći korner za Torpedo, ali vratio se Renan Oliveira i pomogao svojim saigračima iz odbrane.

12' - GOOOOOOOOOOOOOL! Almedin Ziljkić pogađa za erupciju oduševljenja na Koševu! Sarajevo vodi!

9' - Prilika za goste! Giguri je ostao sam, ali je sigurno reagovao Šahinović.

Igrači Sarajeva odali počast Musemiću. FK Sarajevo

6' - Gosti su izveli dva kornera, ali nije bilo problema za Sarajevo.

5' - Šansa za Torpedo! Bugridze je istrčao sam po desnoj strani, ali njegov šut brani Šahinović.

1' - Počela je utakmica! Meč je počeo minutom šutnje za legendarnog Vahidina Musemića.

Poznati su i početni sastavi. Trener Sarajeva Mirza Varešanović napravio je nekoliko promjena u odnosu na prvi susret. Tako je na golu Šahinović umjesto Rogića, stoperi sada nisu Soldo i Trako već Aničić i Zeljković, a na zadnjem veznom je Jelić-Balta.

Sarajevo: Šahinović, Duraković, Aničić, Zeljković, Beganović, Vrančić, Jelić-Balta, Kjeremeh, Varešanović, Ziljkić i Oliveira.

Torpedo: Kljajić, Šergelašvili, Nadaraia, Sandokadze, Monteiro, Kobuladze, Giguri, Akbari, Bugridze, Arabidze, Pantsulaia.

Na Koševu je više od 20.000 navijača Sarajeva koji su stigli da daju podršku svojim izabranicima u pohodu na drugo pretkolo.