Tok utakmice / Fiorentina - Inter 1:2

Utakmica se igrala na Olimpiku u Rimu

Sa utakmice u Rimu. Twitter

24.5.2023

Poštovani čitatelji, dobrodošli na tekstualni prijenos utakmice finala Kupa Italije između Fiorentine i Intera.

Fiorentina - Inter 1:2 (Gonzales 3' / Lautaro 29', 37')

FT - Kraj utakmice!

90' - Pet minuta nadoknade.

83' - Korea mijenja Lautara.

79' - Handanović spašava Inter! Jović je sve dobro uradio, ali brani iskusni Slovenac!

78' - Kakva prilika za Barelu! Mogao je završiti posao, ali je promašio.

75' - Odličan pokušaj Biragija! Srećom po Inter lopta ide preko gola.

73' - Inter je prepustio inicijativu Fiorentini.

68' - Gosens mijenja Dimarka kod Intera.

67' - Velika šansa! Lukaku je šutirao, odbranio je to golman Fiorentine, a Dimarko je na kraju bio u ofsajdu.

58' - Inzagi mijenja. Van igre će Džeko i Bastoni, u igri su Lukaku i De Fraj.

57' - Džeko je uputio dobru loptu sa desne strane, a odbrana Fiorentine u posljednji čas čisti ispred Lautara.

54' - Martinez Kvarta dobija karton zbog prekršaja nad Džekom.

54' - Biragi je zaprijetio iz prekida, ali nije bio precizan.

53' - Bastoni je prvi fudbaler koji je zaradio žuti karton na večerašnjoj utakmici.

46' - Počelo drugo poluvrijeme.

HT - Kraj prvog poluvremena.

45' - Minut nadoknade.

42' - Inter preuzeo potpunu kontrolu nad utakmicom poslije golova Lautara Martineza.

37' - GOOOOOOOOOOOOL! Lautaro Martinez ponovo pogađa i donosi preokret Interu! Sjajan gol postigao je Argentinac nakon centaršuta Barele.

32' - Džeko je sada prošao po lijevoj strani, uputio nezgodnu loptu, ali Teračano reaguje.

30' - Veliki jubilej Lautara Martineza. Ovo mu je bio 100. pogodak u dresu Intera.

29' - GOOOOOOOOOOL! Vraća se Inter, strijelac je Lautaro Martinez! Sjajno je Brozović proigrao Argentinca koji to koristi. Gol pogledajte OVDJE.

24' - Velika šansa za Džeku! Edin je došao sam ispred golmana Fiorentine, ali lopta ide preko gola. Žali se Džeko da je dobio udarac od golmana "Viole".

22' - Bastoni je pokušao uposliti Džeku, ali reaguje odbrana Fiorentine.

18' - Nova šansa za Gonzalesa! Primio je centaršut u šesnaestercu, ali je loše šutirao iz odlične pozicije.

7' - Džeko je bio u prilici, ali je u posljednji čas blokiran, Inter će imati korner.

3' - GOOOOOOOOOL! Šok za Inter, Fiorentina vodi! Džonatan Ikone je asistirao, a Nikolas Gonzales pogađa!

1' - Počela je utakmica!

Treneri timova su odabrali početne sastave.

Fiorentina: Teračino (Terracciano), Biragi (Biraghi), Milenković, Dodo, Amrabat, Martinez Kvarta (Quarta), Gonzales, Kastrovili (Castrovilli), Kabral (Cabral), Bonaventura i Ikone.

Inter: Handanović, Darmian, Ačerbi (Acerbi), Bastoni, Damfris (Dumfries), Barela (Barella), Brozović, Čalhanolu (Calhanoglu), Dimarko (Dimarco), Džeko i Lautaro Martinez.

Utakmica se igra na Olimpiku u Rimu. Kapiten naše reprezentacije Edin Džeko će imati podršku na Olimpiku.

Njegova sestra Merima podijelila je fotografiju svog sina Adiana i Edinovog Danija koji čekaju ispred stadiona.