Njukasl dominacijom protiv Totenhema skočio na treću poziciju

Na Sent Džejms Parku je pobjednik bio riješen već u 20. minuti

Njukasl: Dominantnom predstavom slavili protiv Totenhema. SCREENSHOT/Twitter

23.4.2023

Njukasl je na svom Sent Džejms Parku u potpunosti demolirao Totenhem rezultatom 6:1.

Oni su od početka utakmice krenuli silovito. Mrežu Totenhema su načeli već u drugoj minuti golom Džejkoba Marfija (Jacob Murphy). Žoelinton (Joelinton) je povećao u šestoj, a Marfi je sa svojim drugim golom tri minute kasnije donio prednost od tri gola Njukaslu.

Poslije deset minuta u kojima nije bilo pretjerano šansi, Aleksander Isak je sa dva gola u 19. i 21. minuti donio prednost od pet golova svojoj ekipi. Taj rezultat je stajao do 49. minute kada je Heri Kejn (Harry Kane) postigao počasni pogodak za Pjevce.

Do kraja utakmice se u strijelce upisao i Kalum Vilson (Callum Wilson), samo minutu po ulasku u igru i postavio konačnih 6:1.

Njukasl je ovom pobjedom skočio na treću poziciju engleske Premijer lige sa 59 osvojenih bodova, dok je Totenhem ostao peti sa 53 i predstoji im opaka borba za izlazak u Evropu naredne sezone.