Jednim udarcem Vest Hem otkinuo bod Totenhemu

Piše: S.Me.

4.1.2018

Susret 21. kola Premijeršipa u londonskom derbiju između Totenhema i Vest Hema završen je nerješenim rezultatom 1:1.

Vjerovali ili ne, ali Vest Hem je iz prvog udarca prema golu u čak 71. minuti došao do vodstva golom Pedra Obianga, koji je ovim golom donio veliko slavlje svojim navijačima na "Wembley" stadionu.

Prvo poluvrijeme domaćini su bili dominantan tim sa čak dvanaest šuteva, od kojih su tri bila u okvir gola. Gosti nuisu imali ni jedan pokušaj što je bilo neobično za jedan meč u Premijeršipu.

Domaćini su i u drugom poluvremenu napadali a gosti su se uspješno branili, ali kada su svi očekivali da Totenhem napokon postigne jedan pogodak, desilo se iznenađenje, jer su gosti iz svog prvog napada na utakmici u 71. minuti postigli vodeći pogodak na meču i tako zaledili lica igrača i navijača Totenhema.

Ipak od svih tih napada, jedan je morao uroditi plodom. Domaćini izjednačavaju rezultat u 84. minuti golom Son Hong-Mina (Heung-Min Son).

Do kraja susreta nije bilo promjena, pa su tako gosti osvojili vrlo jedan bod na vrućem gostovanju kod gradskog rivala.