EUROLIGA

Košarkaški triler u Beogradu: Partizanov bivši igrač "prodao", Fener imao šut za pobjedu

Sjajna utakmica u beogradskoj Areni

Detalj sa utakmice Partizana i Fenerbahčea. KK Partizan

9.11.2023

Košarkaši Partizana poraženi su od Fenerbahčea u Euroligi u triler završnici rezultatom 85:84.

Košarkaši Fenerbahčea su bili mnogo bolji suparnik u prvom poluvremenu, a njihova prednost išla je i do 15 poena razlika.

Međutim, izabranici Željka Obradovića su se probudili u drugom dijelu i sjajnom prvenstveno četvrtom dionicom se u potpunosti vratili u utakmicu.

Najveći gubitnik večeri je sigurno Jam Madar (Yam), bivši košarkaš Partizana koji je na grub način napustio klub i otišao u redove "žuto-plavih". Madar je promašio šut sa poludistance koji bi donio njegovoj ekipi prednost pred sami kraj utakmice.

Uprkos tome, Fenerbahče je imao priliku da pogodi šut za pobjedu ali ga je promašio Tajler Dorsi (Tyler Dorsey).

Najefikasniji u redovima Partizana bio je Frenk Kaminski (Frank Kaminsky) sa 15 poena, dok je Naneli dodao 13 (Nunnaly).

Za poraženi Fener sjajan je, pogotovo u prvom poluvreemnu, bio Najdžel Hejs-Dejvis (Nigel Hayes-Davis) koji je postigao 23 koša.

Partizan je sada na omjeru od 3 pobjede i četiri poraza, dok je ovo Fenerbahčeov drugi poraz u ovoj sezoni Eurolige, dok su upisali i pet pobjeda.