LA LIGA

Iz Pamplone s ljubavlju: Barcelona se ne sjeća kada je ovako deklasirana u prvenstvu

Barcelona: Primila četiri gola. AP

prije 10 sati 28 minuta

Fudbaleri Osasune pobijedili su Barcelonu rezultatom 4:2 u okviru 8. kola španske La Lige.

Katalonci se ne sjećaju ovako teškog poraza u prvenstvu, a interesantno je da je i ovo prvi poraz, nakon sedam vezanih trijumfa u prvenstvu za Blaugranu.

Hrvatski napadač Ante Budimir je doveo klub iz Pamplone u vodstvo u 18. minuti, da bi deset minuta kasnije poduplao Brajan Zaragoza, fudbaler Bajerna na posudbi u Osasuni.

Pau Viktor je uspio smanjiti u 53. minuti, a Barcelona je krenula sa sve žešćim napadima.

Ipak, penal u 72. minuti, koji je u gol pretvorio Budimir, te tako zabilježio svoj drugi na susretu, potopio je sve nade Katalonaca.

Abel Bretones je u 85. uspio dodatno utrljati sol na ranu Barceloninim fudbalerima novim pogotkom, da bi do kraja Lamin Jamal to uspio ublažiti.

Barcelona je uprkos porazu i dalje prvoplasirana s 21 bodom, dok je Osasuna šesta sa 14.