Tok utakmice / Sarajevo - Spartak 0-0

Detalj s utakmice Sarajevo - Spartak - Avaz
+16

25.7.2024

Poštovani čitatelji dobrodošli na tekstualni prijenos prve utakmice 2. pretkola Konferencijske lige između Sarajeva i Spartaka iz Trnave.

Bordo tim je u 1. pretkolu bio bolji od kazahstanskog Aktobea nakon izvođenja jedanaesteraca, dok je Spartak direktno prošao u 2. pretkolo.

Utakmica se igra na stadionu Asim Ferhatović Hase, a glavni arbitar će biti Bram Van Driše iz Belgije.

Sarajevo - Spartak 0:0

FT - Gotovo je na Koševu.

90+2' - Debi za mladog Hamzića. Mijenja Kjeremeha.

90' - Tri minute će se još igrati na Koševu.

87' - Đorđević i Gulijašvili izlaze, a ušli su Anđušić i Julardžija u redovima Sarajeva.

85' - Usporio je ritam na utakmici.

80' - Ušli smo u posljednjih deset minuta regularnog dijela. Sarajevo je puno bolji rival, ali ne uspijevaju doći do gola igrači bordo tima.

75' - Renan se oslobodio defanzivca poslije kornera, ali loše šutira i lopta ide iznad gola.

75' - Konstantan pritisak Sarajeva, ali nema stopostotnih prilika.

70' - Sarajevo je puno bolje. Konstantno prijete, morat će iskoristiti priliku do kraja susreta.

64' - Kjeremeh je pokušao udarcem glavom, ali još jedna lopta odlazi preko gola.

62' - Gulijašvili je pokušao, ali ponovo ne može do gola.

61' - Dvostruka izmjena u Sarajevu! Renan Oliveira i Mehmedović ulaze umjesto Bubanja i Čatakovića.

58' - Velika šansa za Sarajevo! Ponovo je loše reagirala odbrana Spartaka, loše izbacili loptu, a onda je Kjeremeh sa 16 metara šutirao iz voleja, ali lopta odlazi pored gola.

57' - Nova izmjena kod Spartaka. Paua je zamijenio Korinu.

55' - Nakon kratke akcije poslije kornera je pokušao Đorđević, ali šut odlazi pored gola.

53' - Prva izmjena na susretu. Pih je zamijenio Štetinu kod Spartaka.

50 - Prema zvaničnim podacima na stadionu Koševo je 26.750 navijača.

46' - Rockov je zaplivao, pa je Jović bio primoran intervenisati nakon udarca Azonga.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme.

HT - Gotovo je prvo poluvrijeme.

45' - Još minuta u prvom dijelu.

44' -  Prvi karton i za Spartak. Dobio ga je Prohaska, nakon što je prekinuo kontru bordo tima.

41'  - Novi žuti karton za Sarajevo. Dobio ga je Soldo.

37' - Ponovo se poigravao golman Frolih! Loše je izbio loptu, lopta dolazi do Kjeremeha, on je dodaje do Gulijašvilija, ali onda uspijeva da se spasi odbrana Spartaka.

35' - Kapiten Spartaka Prohaska šutira, ali lopta odlazi pored gola.

30' - Sarajevo je puno bolji rival u prvih pola sata, ali su propustili tri velike prilike, te moraju paziti da ih to ne košta.

24' - Prvi žuti karton na utakmici je dobio Bubanja zbog oštrog faula.

24' - Nevjerovatno! Poigravao se Frelih, lopta dolazi do Kjeremeha, koji iskosa šutira na prazan gol sa 20-ak metara, ali lopta pogađa stativu. Na odbijenu loptu naletio je Čataković, da bi mu loptu na gol-liniji zaustavio Koša.

22' - Frelih spašava Spartak! Novi sjajan napad Sarajeva. Prvo je Kjeremeh povratnom našao Čatakovića kojem je lopta pobjegla. Nakon toga lopta dolazi do Gulijašvilija, koji šutira s ivice šesnaesterca, ali brani golman Spartaka.

15' - Sarajevo bolji rival u uvodnih petnaest minuta.

9' - Gulijašvili je pokušao nakon što je ušao s desne strane u sredinu, ali je to bio slab udarac.

7' - Igrači Sarajeva tražili penal nakon udarca glavom Jovića, ali belgijski sudija odmahuje.

5' Nevjerovatno! S linije izbacuju igrači Spartaka nakon pokušaja Kjeremeha! Velika greška je prethodila u odbrani slovačkog tima koji je poklonio loptu napadaču, koji je nakon toga zaobišao golmana, ali uspjeli su spasiti gol.

5' - Prva ozbiljna prilika na utakmici! Mikovič šutira glavom ali odlazi lopta pored gola.

1' - Počela je utakmica na Koševu!

20:55 - Igrači su izašli na teren.

20:45 - Na stadionu Koševo prisutne su jake policijske snage uoči utakmice, s obzirom da su na tribinama i gostujući navijači.

20:40 -  Na tribinama Koševa ponovo je preko 20.000 gledalaca koji će biti vjetar u leđa igračima Sarajeva.