Utakmica 4. kola kvalifikacija za odlazak na Evropsko prvenstvo 2024. godine

Sa travnjaka Bilinog polja - Avaz
+1

20.6.2023

Poštovani čitatelji, dobrodošli na tekstualni prijenos utakmice 4. kola kvalifikacija za Euro 2024. između Bosne i Hercegovine i selekcije Luksemburga.

Bosna i Hercegovina - Luksemburg 0:2 (Sančez 4', Sinani 74')

FT - Kraj utakmice.

90+8' - Hamulić je bio u šansi, ali brani Moris.

90' - Osam minuta nadoknade.

88' - Sami finiš utakmice, "Zmajevi" pred porazom.

87' - Nervozni Džeko je sada dobio javnu opomenu.

76' - Ogorčena publika na tribinama Bilinog polja skandira "Faruk odlazi".

Sa utakmice u Zenici - Avaz
+11

74' - GOL! Amaterska greška naših igrača i Sinani to kažnjava. Blamaža "Zmajeva" u Zenici, Luksemburg sada vodi 2:0!

71' - Dvostruka izmjena u našem timu. Prevljak i Menalo su u igri umjesto Stevanovića i Cimirota.

70' - Rezultati ostala dva meča u našoj grupi. Island - Portugal 0:0, Lihtenštajn - Slovačka 0:1.

66' - Bezidejna igra naših fudbalera u ovim trenucima.

63' - Pjanić je centrirao, Hamulić pogodio stativu, no sviran je ofsajd.

"Zmajevi" razočarali. N. Šaljić

62' - Hamulić je sada lijepo prošao, na kraju je izborio prekršaj i karton Martinsa.

56' - Nema gola! Hadžiahmetović je loše šutirao, lopta ide visoko preko gola.

55' - Penal za BiH! Leibovic je nakon gledanja usporenog snimka pokazao na bijelu tačku.

52' - Džeko je pao u šesnaestercu, traži penal. Provjerit će ovo VAR soba. Gledat će i sam Gal Leibovic.

50' - Stevanović je pokušao iz teške pozicije, nije bilo opasnosti po gol Luksemburga.

47' - Šehić spašava! Bareiro je došao do lopte nakon što se lopta odbila od Barišića, ali sreća za naš tim.

46' - Hadžibegić je napravio dvije izmjene. Hamulić i Hadžiahmetović su zamijenili Kodru i Tahirovića.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme.

Kodro: Imao najbolju šansu. N. Šaljić

HT - Kraj prvog poluvremena.

45+1' - Požurio je sada Stevanović. Saničanin je osvojio loptu, Stevanović je želio centrirati, ali daleko je od te lopte bio Džeko.

45' - Tri minute nadoknade u prvom dijelu.

43' - Luksemburžani su trčali u kontru, ali je Čurči loše dodao. Na kraju je dosuđen i ofsajd.

39' - Šano je faulirao Džeku i prekinuo potencijalno dobar napad našeg tima. No, nije dobio žuti karton zbog ovog prekršaja.

36' - Prvi zvižduci sa tribina Bilinog polja, navijači su nezadovoljni igrom naših igrača.

31' - Utakmica je nastavljena nakon sudijskog tajm-auta za osvježenje igrača.

25' - Novi korner za naš tim. Bh. fudbaleri napadaju, žele doći do gola.

+11

20' - Džeko je sada zaprijetio glavom nakon centaršuta Pjanića, ali nije bilo problema za Morisa.

18' - Kakva šansa za "Zmajeve"! Dedić je ubacio sa desne strane, Stevanović prebacio loptu na drugu stativu, ali Kodro pogađa stativu.

13' - Prilika za BiH! Kodro je šutirao nakon kornera Pjanića, ali ide to pored gola.

13' - Sada i prvi korner za naš tim, Stevanović ga je izborio.

11' - Gosti su imali prvi korner, ali je Kodro dobro reagovao u odbrani.

7' - Prvi napad bh. tima. Cimirot je centrirao sa lijeve strane, ali Moris dobro reaguje.

4' - Šok na Bilinom polju! Pogriješio je Barišić, a Sančez pogađa za vodstvo Luksemburga.

1' - Počela je utakmica, sretno "Zmajevi"!

Zagrijavanje bh. fudbalera  - Avaz

Selektori Faruk Hadžibegić i Luk Holc su odabrali početne sastave za susret na Bilinom Polju.

Bosna i Hercegovina: Šehić, Kolašinac, Barišić, Saničanin, Dedić Cimirot, Pjanić, Tahirović, Stevanović, Kodro i Džeko.

Luksemburg: Moris, Olesen, Šano, Mahmutović, Bohnert, Bareiro, Martins, Jans, Sinani, Sančez i Čurči.

Sastavi za večerašnji meč. FS BiH

Hadžibegić je na klupi ostavio Amira Hadžiahmetovića i rovitog Anela Ahmedhodžića.

Ovo će nam biti osmi susret sa selekcijom Luksemburga protiv kojih "Zmajevi" imaju stopostotan učinak - sedam pobjeda. Četiri trijumfa su došla u kvalifikacijama za Euro 2012. i 2016. godine, a tri u prijateljskim utakmicama.

Podsjetimo, pravdu na ovom meču dijelit će izraleski sudija Gal Leibovic (Leibovitz). Pomagat će mu Rostislav Talis i Omer Barbiro, dok će četvrti sudija biti Nael Odeh, također iz Izraela.