Tužilaštvo BiH predložilo je Sudu BiH da se Robertu Radonjiću, pripadniku OSA-e i pripadniku Granične policije Milošu Lukajiću odredi kućni pritvor. Oni su bili privođeni u okviru predmeta protiv Bojana Cvijetića i ostalih, a osumnjičeni su za odavanjr tajnih podataka pripadnicima narkomafije
Robert Radonjić je i šef kancelaracije OSA-e u u Banja Luci.
Tužilac Dubravko Čampara je danas u Sudu BiH na sjednici na kojoj je razmatran prijedlog za određivanje mjera zabrane kretanja te kontaktiranja s osumnjičenima i svjedocima, istakao da se Radonjiću izrekne mjera zabrane napuštanja Bosanske Gradiške gdje ima adresu stanovanja, ali i Banja Luke kako bi mogao nastaviti s obavljanjem svoje službene dužnosti, a imajući u obzir posao koji obavlja u tom gradu.
Radonjićeva odbrana navela je da se aplikacija "Sky" ne može prihvatiti kao dokaz, već samo kao kao indicija da je nešto urađeno.
Službeniku OSA-e se stavlja na teret da se sastajao sa načelnikom PU Bosanska Gradiška Bojanom Škorićem kod kojeg se raspitivao da li ima međunarodna potjernica protiv jedne osobe i je li ta osoba pod prismotrom.
Tužilaštvo se opredjelilo za mjere zabrane protiv Radonjića i zbog njegovog zdravstvenog stanja. Zbog infarkta koji je imao ugrađena su mu tri stenta.
Radonjić je kazao da nema namjeru napuštati BiH i da će se uredno odazivati pozivima Tužilaštva i Suda BIH, ali je zatražio da se, zbog prirode njegovog posla, zabrana kretanja svede samo na zabranu odlaska van BiH.
Radonjić se brani sa slobode , a za uhapšene Srđana Rađevića i Davorina Popovića zatražen je pritvor do mjesec dana.
Oni se dovode u sumnju da su pripadnici grupe Bojana Cvijetića, bivšeg savjetnika Dragana Mektića, koji je u pritvoru sedam mjeseci.
Podsjećamo nakon hapšenja Cvijetića kod njega su pronađeni povjerljivi dokumenti OSA-e.