Ovo ne bi odbranila tri golmana: Pogledajte majstoriju Jamala protiv Francuske

Jamal: Nevjerovatan talenat. UEFA

9.7.2024

Španija i Barcelona imaju novo fudbalsko čudo, a ono se zove Lamin Jamal (Lamine Yamal).

Super-talentovani krilni napadač je protiv Hrvatske u 1. kolu grupne faze ispisao historiju, postavši najmlađi igrač na utakmici Evropskog prvenstva ikada (16 godina i 338 dana), a sada je postigao prvi gol i postao najmlađi strijelac na Euru svih vremena.

I nije mogao birati bolji momenat, a još manje bolji način. Španija je u polufinalu Evropskog prvenstva gubila s 1:0, a onda je Jamal stupio na scenu.

Prevario je svoje čuvare, namjestio se na ljevicu i raspalio po lopti koja je od stativu ušla u gol. Francuski golman Majk Manjan (Mike Magnan) je paradom samo uljepšao pogodak.

Ovo je bio prvi pogodak Jamala na ovom prvenstvu Evrope na kojem je već upisao tri asistencije.

Svojim sjajnim potezom Jamal je donio izjednačenje Špancima, ali i dao krila u nastavku utakmice, a samo četiri minute kasnije "Crvena furija" je došla do preokreta.