Real se provukao kroz iglene uši, povratak Bejla

Avaz.ba

28.11.2017

Nogometaši Real Madrida plasirali su se u osminu finala Kupa kralja, nakon što su se malo opustili i odigrali 2:2 protiv trećeligaša Fuenlabrade. No, ipak su prošli dalje, jer su slavili u prvom meču u gostima 2:0.

Trener Zinedin Zidan (Zinadine Zidane) izveo je kombinovani sastav, a ponovo se istakao Borha Majoral (Borja Mayoral), koji je postigao oba pogotka za "Kraljeve".

Fuenlabrada, inače lider u trećoj španskoj ligi, povela je u 25. minutu eurogolom Milje (Milla), a onda je Majoral preokrenuo rezultat brzim pogocima u 63. i 70. minutu.

Ipak, u 89. minuti Alvaro Portilja (Portilla) je pogodio za velikih 2:2, što je najveći uspjeh u historiji ovog kluba.

S ove utakmice još je zanimljivo da se vratio Geret Bejl (Gareth Bale).

U preostalim mečevima, Selta je ovjerila plasman protiv Eibara pobjedom od 1:0 (prvi meč 2:1), dok je Levante u duelu prvoligaša izbacio Đironu (1:1, 2:0 prvi meč).