EVROPA LIGA

Ludnica u Istanbulu: Fener vodio s 2:0, pa spašavao pobjedu, igrao i Džeko

Jedan od heroja turskog tima bio je sjajni Livaković koji je u 92. minuti odbranio penal

S večerašnje utakmice. Anadolija

prije 6 sati 32 minute

Fudbaleri Fenerbahčea trijumfalno su započeli nastup u Evropa ligi pošto su u 1. kolu savladali belgijski Rojal Union SG s 2:1.

Fener je u vodstvo doveo Čaglar Sojunču (Caglar Soyuncu) u 26. minuti, a nakon autogola gostujućeg igrača Burgesa u 82., činilo se da je pitanje pobjednika riješeno.

Međutim, u sudijskoj nadoknadi smo svjedočili pravoj drami. Ros Sajks (Ross Sykes) je pogodio u 94. za 2:1, a samo dvije minute ranije belgijski tim je promašio penal.

Tačnije Dominik Livaković je odbranio šut Ivanoviću. Kapiten BiH i Fenera Edin Džeko u igru je ušao u 77. minuti.

Rezultat i strijelci:

Fenerbahče - Rojal Union SG 2:1 (Sojunču 26', Burges autogol 82' / Sajks 90+4').