153. SARAJEVSKI DERBI

Treće poluvrijeme: Naguravanje igrača Sarajeva i Željezničara nakon utakmice

Željezničar je bio bolji rival u prvom dijelu, dok je drugo poluvrijeme u potpunosti pripalo Sarajevu

Scene s Koševa nakon utakmice. E. Tihak / Avaz

jučer

Sarajevo i Željezničar remizirali su u 8. kolu Wwin lige Bosne i Hercegovine rezultatom 1:1.

Bilo je ovo 153. izdanje sarajevskog derbija koje je ponudilo mnogo uzbuđenja i na kraju podjelu bodova. Željezničar je bio bolji rival u prvom dijelu, dok je drugo poluvrijeme u potpunosti pripalo Sarajevu.

Na kraju po bod jednim i drugim, a nakon utakmice je viđeno treće poluvrijeme. Došlo je do naguravanja fudbalera, a čini se da je u glavnoj ulozi bio igrač gostiju Aleksandar Boljević.

Boljević je upravo bio strijelac vodećeg pogotka Željezničara nakon asistencije Amera Hiroša. Sarajevo je do boda došlo golom Vinka Solde.